PROJEKTŲ YPATYBĖS


Pastato šiluma:

Pastato elementai taip surenkami, kad sudarytų monolitinę, izoliuotą ir šiltą konstrukciją be „šalčio tiltų“. Šiluminė varža varijuoja tarp 6-10 m²K/W (tai viršija dabartinius statybos techninio reglamento reikalavimus). Ypatingas dėmesys skiriamas mažų plyšių pastatuose šalinimui, pro kuriuos išeina šiluma.

Pastate esanti terminė masė kaupia saulės, katilo ar židinio šilumą ir ją panaudoja kuomet šilumos reikia. Dėl masyvių sienų pastate vyksta šiluminė savaiminė reguliacija, kuri sušvelnina staigius aplinkos temperatūros svyravimus, o vėdinimo sistema grąžina šilumą, prieš išleidžiant orą į išorę.

Išlaikymo kaina:

Dėl šiltos namo konstrukcijos ir šilumos kontrolės namai pasižymi labai maža išlaikymo kaina.
Naudojant vietines medžiagas, galima sutaupyti apie 40 % lėšų statybinėms medžiagoms. Statyba vykdoma, kaip pilnas gamybos ciklas, tuomet sumažinami ir logistikos kaštai.

Ilgaamžiškumas:

Senoviniai pastatai iš molio pranoksta įsivaizduojamas ilgaamžiškumo ribas ir yra išsilaikę 800 ir daugiau metų, pvz. Didžioji kinų siena, senovinių Jemeno miesto ištisi kvartalai, fachtverkiniai pastatai Vokietijoje, Lietuvoje dviejų šimtų ir daugiau metų senumo dvarai, sodybos. Taip pat lietuviams buvo žinomas gynybinių statinių ir sienų statymo būdas iš molio, akmenų ir medienos. Tokios lietuviškos statybos technikos geras pavyzdys yra archeologų atkastas, išlikęs senojo žalvario amžiaus, taip vadinamas, gynybinis Samantonių būstas, IX amžiaus garsioji Apuolės pilis.

Mes naudojame laiko patikrintus ir naujų technologijų pagalba sukurtus ekologiškus kompozitus, į kurių sudėtį įeina molis, maltas kalkakmenis, organiniai pluoštai, aliejai ir kt. Laikui bėgant taip sukurtų medžiagų tvirtumas tik auga, o kokybė gerėja, jos tampa tauresnės. Todėl galime sakyti, kad laikui einant iš tokių medžiagų pastatyto statinio, kaip ir gero vyno, vertė tiktai auga.

Unikalumas:

Kiekvieno statinio statyboje priklausomai nuo vietovės ir vietinių išteklių galimi unikalūs sprendimai, medžiagų, faktūrų, dažų ir spalvų deriniai. Todėl užsakovas ir architektas-dizaineris gali improvizuoti ir sukurti kažką išskirtinio.

Sveikata:

Įvairūs natūralių medžiagų kompozitai ir konstrukcijos gerai izoliuoja triukšmą ir vibracijas bei sumažina kenksmingą aplinkos poveikį, pvz. vietinio elektros tinklo elektromagnetinį poveikį.
Statinys iš natūralių medžiagų neturi šiuolaikinių pastatų bėdos - „sergančio namo“ sindromo, kai dėl naudojamos chemijos, prasto vėdinimo, nekvėpuojančių sienų, suprastėja būsto mikroklimatas, pablogėja higienos sąlygos ir galiausiai susidaro palanki įvairių alergenų, kvėpavimo takų ir kt. uždegimų plitimo terpė.

Mūsų statomuose pastatuose dėl ypatingų savybių turinčių apdailos dangų, kvėpuojančių sienų patalpų mikroklimatas visada bus tinkamas, nesikaups drėgmė. Masyvumas taip pat suteiks galimybę mėgautis tyla ir slopins` vibracijas, radiaciją ir elektromagnetines bangas.